SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI EN ETKİLİ ŞAMPUAN

sac dok%C3%BClmesine karsi en etkili sampuan 300x300 SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI EN ETKİLİ ŞAMPUAN

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Şampuan

Saç dökülmesi erkek, bayan, yaşlı, genç herkesin başına gelen ve gelebilecek günümüzde yaygın ve büyük oranda çözümü olan bir problemdir. Doğru saç bakım ürünleri ve doğru şampuan düzenli kullanılırsa çözümü büyük oranda gerçekleşecektir.

Saç dökülmesine neden olan çok çeşitli sebepler vardır. Bir çok nedeni olan bu problemin başlıca nedeni saçın ihtiyaç duyduğu besinleri alamaması ve diğer nedenler olan hormonal dengesizlikler, stres, saç köklerinde kan dolaşımı azalması, aşırı sebum salgılanması, çevre kirliliği, güzellik uğruna saça uygulanan işlemler, yanlış kimyasal bakım ürünlerinin aşırı kullanılması, bazı kullanılan ilaçlar vb başlıca karşılaşılan en sık nedenlerdir. Eğer doğru ürün ve doğru bakım uygulanırsa büyük aranda sonuç alıncak saç dökülmesine karşı en etkili şampuan olan garlex şampuan ve diğer saç bakım ürünleri gibi zengin içeriğe sahip her ürünle istenilen büyük ölçüde elde edilecektir.

Günümüzde rastlanılan en sık saç dökülmesi nedenleri; stres kaynaklı dökülmeler günümüz koşullarının getirdiği stresten kaynaklanan saç dökülmesi nedenleridir. Stresden dolayı saçın dökülmesi temelde stres halinde insan vücudunun normalden daha fazla besin tüketmesinden kaynaklanır. Yani beslenme yeterli ise bile vücut normalden daha fazla besin tükettiği için saç kendine gereken besinleri alamaz ki bu nedenler yaşam döngüsünü tamamlayamadan erkenden dökülür. Bu süreç ise saçın normalin üzerinde dökülmesiyle sonuçlanır. Temelde stres kaynaklı saç dökülmene neden olan etkenler bu şekilde özetlenebilir.

Bir diğer sıkça karşılaşılan saç dökülmesi nedenlerinden beslenmedir. Kişi düzenli beslenmediği ve saçlarını besleyemediği ve bakımını gerektiği gibi yapmadığı zamanda yaşanan problemdir. Bu tip saç dökülmelerinde de saçlar ihtiyaç duyduğu besinleri alamadıkları için dökülmeye başlar ve beslenemeyen saçlar hacim kaybederek incelebilirler.

Bu tip saç dökülmesinin çözümü şampuan ile sağlanabilir peki saç dökülmesine karşı en etkili şampuan hangisidir diye sorarsanız bunun saçı en iyi besleyen şampuandır. Saçlar hayat döngülerini devam ettirebilmek için bazı vitamin ve mineraller ihtiyaç duyarlar. Bu vitamin mineraller saça sağlandığı zaman saç dökülmesi durmaya ve hatta saçlar uzamaya başlar peki besleyici bir şampuan nasıl olmalıdır. Öncelikle saçı besleyici şampuan bitkisel içerikli olmalıdır. Çünkü bitkilerin vücuda emilimi kimyasallardan çok daha hızlıdır. Yani bitkisel özleri vücut ve saç kökleri daha iyi özümser ve bunlara daha iyi uyum sağlar kimyasallara ise ilk olarak yabancı gözü ile bakarlar ve kabul etmezler vücut tarafından tanımlaması yapılırsa eğer kabul ederler fakat; bir kimyasal sadece görevince yardımcı olabilir saça bitkiler ise saça derinlemesine ve çok yönlü bir biçimde fayda sağlarlar ayrıca bu faydayı sağlarken hiçbir yan etki bırakmazlar oysa kimyasallar ise bir fayda sağlar iken daha fazlası ile zarar sağlarlar. İşte saç bunun için saç dökülmesine karşı en etkili şampuanlar  bitkisel içerikli ve içeriği zengin şampuanlardır.

GARLEX sarımsak özlü şampuan bu tanımlamaların üzerine üretilmiştir. Uzun çalışmalar sonucu saç dökülmesi için etkili olabilecek en iyi şampuan nasıl olmadır. Sorusundan yola çıkan ekibimiz. Araştırmaları ve teknik analizleri sonucu GARLEX Sarımsak özlü şampuanı geliştirmiştir. Garlex özünde sarımsakla birlikte 6 çeşit bitki, çinko ve PRO vitamin b5 içermektedir. İşte bu zengin ve bitkisel içeriği sayesinde GARLEX sarımsaklı şampuan saçınızı derinlemesine besler ve onun dökülmesini engelleyerek daha gür ve canlı bir şekilde tekrar çıkmasını sağlar.

Tüm bunları sağlayan GARLEX sarımsak özlü şampuanın içeriğinde ne tür bitkiler vardır ve bu bitkilerin faydaları nelerdir. Şimdi bunları inceleyelim; GARLEX şampuanın içeriğinde en yoğun olarak sarımsak kullanılmıştır bunun sebebi ise saça sayısız faydası bulunması ve saçkıranın dahi tedavisine yardımcı olan bir bitki olmasıdır. Sarımsak eskilere dayanan ve deva kaynağı olan bir bitkidir yalnızca saça değil vücuda da faydaları sayısızdır. Fakat sarımsağın saça faydaları; yeni saç oluşumunu sağlaması ve saç dökülmesini önlemesi saça en büyük faydalarındandır. Bu nedenle de GARLEX sarımsak şampuanının içeriğinde yoğun olarak sarımsak kullanılmıştır. Daha sonra menekşe, papatya, avokado, buğday, çinko ve PRO vitamin B5 gelmektedir. Peki bu bitkilerin ve minerallerin saça faydaları nelerdir.
Menekşe ile başlayalım; menekşe saçın rengini korumasında beslenmesinde canlı gözükmesinde önemli rol oynayan bir bitkidir.
Papatya; mükemmel bir stres yatıştırıcısı ve sakinleştirici bir bitkidir sizin yoğun stresinizi alacak ve biraz olsun rahatlamanızı sağlayacak bir bitkidir. Aynı zamanda saçı besleyici ve saça parlaklık katıcı bir özelliği de vardır.
Avokado; özellikle saçın beslenmesinde çok etkili olan bu bitki aynı zamanda saç kırıklarının onarılmasında ve saçın güçlü bir yapıda olmasında etkili bir bitkidir.
Buğday; solgun görünen ve mat saçların eski canlı ve ışıltılı görüntüsünün geri gelmesinde son derece etkili bu etkisi de saçı besleyici özelliğinden gelmektedir. İçeriğinde b vitaminini bulundurması ona bu özelliği katmaktadır. Biliyorsunuz ki B türev vitaminler saç için hayati önem arz eden vitaminlerdir.
PRO vitamin B 5 ; içeriğindeki bu vitamin sayesinde tüm bu bitkiler ile birlikte saçı yoğun bir şekilde besler ve dökülmesinin azami noktalara inmesine yardımcı olur.
Çinko; çinko vücut için dahi son derece önemli bir mineraldir. Yine saçın ihtiyaç duyduğu ve dışarıdan alınması gereken bir mineraldir saça etkisi kadar saç derisine de etkisi vardır. Kepek yapan saç derisi problemlerinin giderilmesinde son derece etkilidir.İşte saç dökülmesine karşı en etkili şampuan bu özellikleri taşımalı ve saçı beslemelidir.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Gizemli Bitkiler